Tradycje

W cesarstwie jednym z największych potknięć towarzyskich jest podarowanie komukolwiek bukietu kwiatów. Rośliny są zbyt cenne, żeby marnować je na ścięcie i cele dekoracyjne, dlatego wszelkie kwiatowe prezenty powinny iść w parze z doniczkami i korzeniami. 

Wielkim nietaktem jest podarowanie komuś również biżuterii z kamieni szlachetnych, samo ich noszenie jest uznawane za brak gustu. Cesarstwo ceni sobie surowce naturalne, marnowanie ich na rzeczy trywialne spotyka się z wyłącznie potępiającymi spojrzeniami. 

Tradycyjnie każdą uroczystość należy zacząć od przywitania się z gospodarzem, nie musi być to kontakt bezpośredni, twarzą w twarz. W obecnych czasach dopuszcza się wspólne powitanie wszystkich gości przez prowadzącego. Tańce powinna rozpocząć rodzina organizatora, dopiero po pierwszym pokazie Yebogdi reszta osób może się dołączyć. Co jest niezwykle ważne, ponieważ uznawane za niekulturalne jest udanie się na jedzenie bez wykonania przynajmniej jednego tańca, w którym to panowie powinni prosić panie. 

Damy nigdy nie powinny zbyt długo stać same, stale powinien towarzyszyć im osobnik płci przeciwnej, zdolny zabawić je inteligentną konwersacją i tańcem. Kobiety pozbawione męskiego towarzystwa często uznawane są za frywolne i czujące się nazbyt swobodnie w towarzystwie. Tyczy się to również momentów związanych z jedzeniem. Mężczyzna powinien odsunąć kobiecie krzesło, samemu może usiąść dopiero po niej. Inną ciekawostką jest fakt, że podać jedzenie może wyłącznie mężczyzna, podać napój kobieta, ale z kolei polewać alkohol powinni wyłącznie słudzy, krążący po sali z dzbanami pełnymi wina. 




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz